SAP SPLIT PAYMENT

Czym jest split payment?

Split payment, czyli mechanizm podzielonej płatności to kolejne rozwiązanie przygotowane przez Ministerstwo Finansów, którego celem jest uszczelnienie systemu płatności podatku od usług i towarów. Głównym założeniem systemu jest podział płatności za wykonane usługi i dostarczone towary odrębnie na kwoty netto i podatek VAT, które będą wpłacane na osobne rachunki bankowe, tzn. na dodatkowy rachunek VAT oraz na rachunek rozliczeniowy. Kolejnym krokiem kontrahenta będzie uregulowanie zobowiązań podatkowych wobec urzędu skarbowego z rachunku VAT.

Przystąpienie do owego mechanizmu nie jest obowiązkowe, jednak Ministerstwo obiecuje wiele korzyści związanych z zastosowaniem podzielonej płatności, w tym m.in. obniżenie wysokości podatku do zapłacenia w przypadku przedterminowej spłaty czy też krótszy termin uzyskania zwrotu VAT-u.

Nowoczesne rozwiązania dla biznesu

Otwierając się na potrzeby przedsiębiorców zainteresowanych wdrożeniem tego mechanizmu, oferujemy wysokiej klasy, profesjonalne narzędzie biznesowe SAP B1 split payment. Nasze oprogramowanie umożliwia bezpieczne i kompleksowe obsłużenie mechanizmu split payment w systemie SAP B1.

W zależności od rodzaju oprogramowania firmowego, wymagań wewnętrznych, aktualnych procesów biznesowych w przedsiębiorstwie czy też od modyfikacji narzucanych przez banki, niezbędne może okazać się wprowadzenie kilku zmian w systemie finansowym i SAP B1 firmy. Nasze narzędzie SAP B1 split payment pomaga m.in. dostosować dane podstawowych kont bankowych, formaty dla wyciągów bankowych i płatności wychodzących, zidentyfikować faktury i kontrahentów dla mechanizmu podzielonej płatności czy też dokonać modyfikacji w istniejących raportach, zwłaszcza dotyczących płynności finansowej.

Pozostajemy do Państwa dyspozycji

Jeżeli więc przygotowują się Państwo do wprowadzenia mechanizmu split payment w swoim wewnętrznym oprogramowaniu firmowym i interesuje Państwa profesjonalne, efektywne narzędzie pozwalające na dokonanie niezbędnych i kompleksowych modyfikacji w systemie SAP B1, zachęcamy do mailowego lub telefonicznego kontaktu z nami oraz do skorzystania z dostępnej oferty.