SAP JPK

Jednolity pilk kotrolny JPK w systemie SAP

Czym jest JPK?

Jednolity plik kontrolny, zwany w skrócie JPK to plik charakteryzujący się uzgodnioną, logiczną strukturą. Służy do przekazywania na żądanie organu podatkowego przez podatnika dowodów księgowych oraz ksiąg podatkowych. Dotyczy on zarówno mikroprzedsiębiorstw, jak i małych, średnich oraz dużych firm. Wymagania obejmujące JPK wiążą się z koniecznością dostosowania niektórych procesów w przedsiębiorstwach, co niesie za sobą zmiany w kwestii firmowych systemów informatycznych.

Należy mieć na uwadze, że brak sprawnej współpracy z organami podatkowymi może skutkować nałożeniem kar finansowych na firmę oraz ogólnie pogorszeniem finansowej kondycji przedsiębiorstwa. Dlatego warto dobrze przygotować się do koniecznych wymogów w tym zakresie i wybrać rozwiązanie, które w łatwy i prosty sposób umożliwi wypełnienie wszystkich wspomnianych obowiązków. Wychodząc naprzeciw potrzebom firm, oferujemy najwyższej jakości, profesjonalne oprogramowanie SAP B1 JPK.

Rozwiązania informatyczne dla SAP B1 JPK

Proponujemy kompleksowy system do obsługi jednolitego pliku kontrolnego w systemie SAP B1. Dbając o wysoką jakość usług, zapewniamy nie tylko nowoczesne oprogramowanie wraz z jego implementacją, ale również późniejsze wsparcie, konieczne aktualizacje oraz serwisowanie. Nasze narzędzia oparte są o strukturę modułową, umożliwiającą późniejsze ewentualne rozbudowanie. Wyróżniają się niezwykłą intuicyjnością użytkowania i zapewniają obsługę pełnego procesu tworzenia JPK, a przy tym są zgodne z najbardziej aktualnymi wymogami i zaleceniami Ministerstwa Finansów. Gwarantują również najwyższe standardy w kwestii bezpieczeństwa i ochrony przetwarzanych danych wrażliwych.

Uniwersalny system SAP

Zastanawiając się nad tym, co to jest JPK, warto wspomnieć, że rozwiązanie to trafiło do Polski, kiedy już zostało skutecznie wdrożone i przetestowane przez wiele państw leżących na obszarze Unii Europejskiej. Okazało się, że Jednolity Plik Kontrolny SAP znacznie ułatwia Urzędom Skarbowym przeprowadzenie szybkiej analizy dostarczonych informacji.

Dzięki SAP JPK będą Państwo w stanie z łatwością wygenerować wszystkie wymagane dane, zarówno księgowe, jak i podatkowe. Cała procedura odbędzie się według aktualnie obowiązujących przepisów Ordynacji Podatkowej, więc zyskają Państwo pełne poczucie komfortu.

Oferowany produkt może być dopasowany do specyfiki działalności przedsiębiorstwa i skonfigurowany zgodnie z Państwa obowiązkami. Wielką zaletą SAP JPK jest praktycznie gotowa funkcjonalność, którą można od razu zaimplementować w organizacji. Czas wdrożenia jest bardzo krótki i nie zakłóci w dużym stopniu codziennej działalności.

Szeroki zakres usług

Przeprowadzimy dokładną analizę stanu, w jakim znajduje się system SAP w Państwa przedsiębiorstwie. Wykonamy również niezbędne testy, wygenerujemy dane na próbę, sprawdzimy ich poprawność i upewnimy się, że wszystko funkcjonuje, zanim oddamy w Państwa ręce działający produkt. Możemy również przeszkolić pracowników w zakresie obsługi oprogramowania.

JPK SAP daje też gwarancję pełnego bezpieczeństwa dzięki kontroli dostępów, która może być dowolnie ustawiana i zmieniana. Wszystkie dane są zaszyfrowane, a ich wysyłka drogą elektroniczną do Ministerstwa Finansów jest całkowicie bezpieczna.

Zgodnie z zasadami informacje pobrane z SAP, należy przekształcić do formatu XML. W Jednolitym Pliku Kontrolnym SAP znajdują się m.in.: faktury VAT, operacje magazynowe czy ewidencje zakupu i sprzedaży VAT. Dzięki naszemu rozwiązaniu uzyskają Państwo również potwierdzenie (UPO), że wymagane dane zostały dostarczone do Urzędu Skarbowego.

Nowoczesne rozwiązanie

Oferowany przez naszą firmę JPK SAP jest produktem, z którego funkcjonalności mogą korzystać przedsiębiorstwa o różnej wielkości, także te złożone z kilku jednostek gospodarczych. W przypadku wystąpienia błędu w trakcie pracy, system od razu go lokalizuje, co pozwala na szybką korektę. Tworząc plik SAP JPK użytkownik może z łatwością zaznaczyć, jakiego obszaru ma on dotyczyć oraz ustawić zakres dat.

Nasz produkt jest w stanie współpracować z wyjątkowo skomplikowanymi i rozległymi strukturami – do jego obsługi wystarczy jeden pracownik. Zyskują więc Państwo rozwiązanie, które znacząco usprawni wykonywanie zobowiązań wobec Ministerstwa Finansów.

Pliki JPK mogą być generowanie regularnie, zgodnie z określonymi ustawieniami bądź na żądanie, w momencie gdy użytkownik będzie ich potrzebował. Wszystkie utworzone raporty są przechowywane w archiwum, gdzie łatwo uzyskać do nich dostęp.

Oddajemy w Państwa ręce produkt w pełni intuicyjny, dzięki któremu łatwiej skupić się na prowadzeniu firmy oraz realizowaniu celów biznesowych, pozostawiając żmudne formalności niezawodnemu oprogramowaniu.

Przedstawienie oferty

Staramy się jak najdokładniej opisywać proponowane przez nas rozwiązania informatyczne, jednak jeśli mają Państwo dodatkowe pytania, jesteśmy do dyspozycji drogą mailową oraz telefoniczną. Zachęcamy do kontaktu. Chętnie udzielimy szczegółowych informacji oraz przedstawimy konkretną ofertę odpowiadającą Państwa działalności.